fbpx
vineri, martie 29, 2024
spot_img

A început fotbalul! Debut cu dreptul pentru juniorii de la CSM Ploieşti

Juniorii B2 de la CSM Ploieşti au început bine returul campionatului odată cu victoria importantă obţinută, sâmbătă, în Seria a II-a a competiţiei organizate de AJF Prahova. Tineri fotbalişti antrenaţi de Lucian Catinca, lideri ai clasamentului, au câştigat cu 2-1 partida susţinută pe teren propriu în compania Petrolului ’95 Ploieşti, formaţia aflată înaintea etapei pe locul al III-lea al ierarhiei seriei. Oaspeţii au condus la pauză cu 1-0, graţie reuşitei lui V. Popescu (36), dar CSM Ploieşti a revenit în repriza secundă prin golurile marcate de N. Bîrsan (43) şi Cl. Buturugă (78). Lucian Catinca a contat în partida de sâmbătă pe Cîrlan – A. Iancu, I. Ion, Ad. Ilie, Ed. Voinea, Al. Popescu (59 A. Moldoveanu), Cl. Buturugă, Şt. Ghinea (80 A. Projan), N. Bârsan (73 Şt. Antonio), Cl. Ghiţă (78 L. Piscan), V. Florea. În runda care urmează, CSM Ploieşti va evolua în deplasare pe terenul echipei situate pe locul al III-lea, Tinereţea Izvoarele.

- Reclamă -
spot_img
spot_img
spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

Ultimele Știri

Poliția Prahova angajează conductor de câini

Poliția Prahova a anunțat că scoate la concurs un post de conductor de câini.Termenul de depunere dosar pentru postul...