- Reclamă -
În urma scrutinului din 5 iunie, în cele 104 localități din Prahova, primăriile au fost câștigate de reprezentanții următoarelor partide (lista este în curs de actualizare):
LOCALITĂȚI | |
PLOIEȘTI | ADRIAN DOBRE – PNL |
CÂMPINA | HORIA TSIEANU – PNL |
Azuga | GERORGE BARBU-PNL |
Baicoi | CIPRIAN STĂTESCU-PNL |
Boldesti-Scaieni | BUCUROIU CONSTANTIN-PSD |
Breaza | RICHEA GHEORGHE -PSD |
Busteni | EMANOIL SAVIN -PSD |
Mizil | SILVU NEGRARU -PNL |
Comarnic | SORIN POPA-PSD |
Plopeni | NIȚĂ DRAGOȘ-PNL |
Sinaia | VLAD OPREA-PNL |
Slanic | ROMUL MORARU -PNL |
Urlati | MĂCHIȚESCU MARIAN -PNL |
Valenii de Munte | FLORIN CONSTANTIN -PSD |
Adunați | OCTAVIAN NEGOTEI-PSD |
Albești-Paleologu | MARIAN PANAIT-PNL |
Aluniș | IULIAN BÂGIU-PSD |
Apostolache | MIHAIL BRATU-PNL |
Ariceștii Rahtivani | ALEXANDRU CRISTEA-PSD |
Ariceștii Zeletin | FLORIN ROȘU-PNL |
Baba Ana | IOAN DRAGU-PNL |
Balta Doamnei | MATEI CRISTINEL-PSD |
Bălțești | ION RADU-PNL |
Bănești | GEORGE STOICA-PSD |
Bărcănești | VALERIU LUPU-PNL |
Bătrâni | GHEORGHE NECULA-PNL |
Berceni | COSMINA PANDELE-PNL |
Bertea | AURELIAN BOGHICI-PNL |
Blejoi | ADRIAN DUMITRU-PSD |
Boldești-Gradiștea | NICOLAE ENESSCU-PNL |
Brazi | RADU LEONAȘ-PNL |
Brebu | ADRIAN UNGUREANU-PNL |
Bucov | ION SAVU-PNL |
Călugăreni | CÂRLAN ELENA-PSD |
Cărbunești | PETRE STAN-PNL |
Ceptura | CHIOVEANU CONSTANTIN-PSD |
Cerașu | DUMITRU DUCA -PSD |
Chiojdeanca | BABA IANA GHEORGHE-PSD |
Ciorani | VOICU MARIN-PSD |
Cocorăștii Mislii | ALEXANDRU DAN-PNL |
Cocorăștii Colț | DORU BARDAȘ-PNL |
Colceag | ION ENACHE-PSD |
Cornu | NANU CORNEL-PSD |
Cosminele | IULIAN NICOLAE-PNL |
Drăgănești | ION DUMITRACHE-PNL |
Drajna | VIOLETA GONȚEA-PNL |
Dumbrava | NICOLAE BUNEA-PNL |
Dumbrăvești | VALENTIN STATE-PSD |
Filipeștii de Pădure | COSTEL MORĂRESCU-PNL |
Filipeștii de Târg | AURELIAN MANOLE-PNL |
Fântânele | NIȚU CONSTANTIN-PSD |
Florești | DAVID EUGEN-PNL |
Fulga | BADEA CONSTANTIN-PSD |
Gherghița | NICHITA MIHAI-PSD |
Gorgota | IONUȚ DUMITRU-PNL |
Gornet | NEGOIȚESCU NICOLAE-PSD |
Gornet-Cricov | ION CĂLIN-PNL |
Gura Vadului | LUNGU CONSTANTIN-PSD |
Gura Vitioarei | GHEORGHE TIRIFON-PNL |
Iordăcheanu | CONSTANTIN SAFTA-PNL |
Izvoarele | GRIGORE PAUL-PSD |
Jugureni | MĂRCOCEANU CONSTANTIN-PSD |
Lapoș | DUMITRU ȚÂRLEA-PNL |
Lipănești | ROBERT NICA-PNL |
Măgurele | VASILICĂ DIACONU-PNL |
Măgureni | VASILE CORDOȘ-ALDE |
Măneciu | CORDOȘ VASILE-ALDE |
Mănești | CONSTANTIN NIȚOI-PNL |
Olari | VOINESCU MILICĂ-PSD |
Păcureți | ANDREESCU GRIGORE-PSD |
Păulești | TUDOR SANDU-PSD |
Plopu | ADRIAN BĂLĂNESCU-PNL |
Podenii Noi | MIHAI ALIONTE |
Poiana Câmpina | ALIN MOLDOVEANU-PNL |
Poienarii Burchii | DANIEL NEDELCU-PNL |
Posești | VALENTIN SPĂTĂRELU-PSD |
Predeal-Sărari | TOADER ȘTEFAN-PSD |
Provița de Jos | MIHAI DUMITRESCU-PNL |
Provița de Sus | OVIDIU MOVILEANU-PSD |
Puchenii Mari | CONSTANTIN NEGOI-PNL |
Râfov | COSTIN CAZANCIUC-PSD |
Salcia | DAN BOȘTINĂ-PSD |
Sălciile | NISTOR STAN-PNL |
Scorțeni | MIHAI NEACȘU-PNL |
Secăria | ADRIAN NEAGOE-PSD |
Sângeru | RADU GHEORGHE-PNL |
Șirna | VALERICĂ SANDU-PNL |
Șoimari | LAURENȚIU BĂDICĂ-PPU |
Șotrile | DANIEL DAVIDESCU-PSD |
Starchiojd | AHMED GÂRBEA -PSD |
Ștefești | VASILE TĂBĂRAȘ-PSD |
Surani | LUCIAN BUCUR-PNL |
Talea | CRISTIAN NEAGOE-PSD |
Tătaru | DORINA MAREȘ-PNL |
Teișani | GHEORGHE STANCIU-PNL |
Telega | GHEORGHE ILIE-PSD |
Tinosu | IULIAN ANDREI-PNL |
Târgșoru Vechi | NICOLAE DRĂGAN-PNL |
Tomșani | FLORIN PELIN-PSD |
Vadu Săpat | ILIESCU CONSTANTIN-PSD |
Valea Călugărească | VASILICĂ NEACȘU-PSD |
Valea Doftanei | LUCIAN COSTEA-PNL |
Vărbilău | ION IONIȚĂ-PSD |
Vâlcănești | ADRIAN MANOLE-PNL |
- Reclamă -