Prefectura Prahova a emis un comunicat de presă în care prezintă situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 la data de 14.09.2020, la nivelul județului Prahova: 

 

LocalitateaNr. cazuri activePopulațieRata de infectare la 1000 locuitori
Mun. Ploiești1882250490,84
Mun. Câmpina21361390,58
Oraș Azuga246490,43
Oraș Băicoi23187211,23
Oraș Boldești Scăeni12115521,04
Oraș Breaza8161050,5
Oraș Bușteni194550,11
Oraș Comarnic6119940,5
Oraș Mizil7160890,44
Oraș Plopeni386630,35
Oraș Sinaia11109621
Oraș Slănic454360,74
Oraș Urlați10115590,87
Oraș Vălenii de Munte9135440,66
Comuna Adunați019790
Comuna Albești-Paleologu554830,91
Comuna Aluniș132060,31
Comuna Apostolache320211,48
Comuna Ariceștii Rahtivani1081311,23
Comuna Ariceștii Zeletin011440
Comuna Baba Ana040880
Comuna Balta Doamnei123320,43
Comuna Bătrâni020870
Comuna Bălțești437171,08
Comuna Bănești855621,44
Comuna Bărcănești795340,73
Comuna Berceni763541,1
Comuna Bertea130330,33
Comuna Blejoi791500,77
Comuna Boldești Grădiștea016350
Comuna Brazi782990,84
Comuna Brebu670010,86
Comuna Bucov4115020,35
Comuna Călugăreni011540
Comuna Cărbunești016570
Comuna Ceptura243840,46
Comuna Cerașu144630,22
Comuna Chiojdeanca015400
Comuna Ciorani565880,76
Comuna Cocorăștii Colț228710,7
Comuna Cocorăștii Mislii332900,91
Comuna Colceag345840,65
Comuna Cornu542551,18
Comuna Cosminele09360
Comuna Drăgănești347440,63
Comuna Drajna752991,32
Comuna Dumbrava744861,56
Comuna Dumbrăvești336580,82
Comuna Fântânele219441,03
Comuna Filipeștii de Pădure11104261,06
Comuna Filipeștii de Târg982711,09
Comuna Florești477970,51
Comuna Fulga030530
Comuna Gherghița019580
Comuna Gorgota349090,61
Comuna Gornet127760,36
Comuna Gornet-Cricov321501,4
Comuna Gura Vadului021230
Comuna Gura Vitioarei259790,33
Comuna Iordăcheanu1052641,9
Comuna Izvoarele264570,31
Comuna Jugureni04820
Comuna Lapoș111150,9
Comuna Lipănești352460,57
Comuna Măgurele246080,43
Comuna Măgureni463440,63
Comuna Măneciu10103540,97
Comuna Mănești238860,51
Comuna Olari118360,54
Comuna Păcureți119820,5
Comuna Păulești466860,6
Comuna Plopu223840,84
Comuna Podenii Noi348550,62
Comuna Poiana Câmpina149730,2
Comuna Poienarii Burchii046410
Comuna Posești838552,08
Comuna Predeal-Sărari122330,45
Comuna Provița de Jos022320
Comuna Provița de Sus119070,52
Comuna Puchenii Mari982391,09
Comuna Râfov153300,19
Comuna Salcia09610
Comuna Sălciile017360
Comuna Sângeru855721,44
Comuna Scorțeni455790,72
Comuna Secăria211921,68
Comuna Șirna246720,43
Comuna Șoimari230030,67
Comuna Șotrile333280,9
Comuna Starchiojd436201,1
Comuna Ștefești122650,44
Comuna Surani017740
Comuna Talea49954,02
Comuna Târgșoru Vechi14109681,28
Comuna Tătaru18241,21
Comuna Teișani635801,68
Comuna Telega452930,76
Comuna Tinosu023510
Comuna Tomșani242630,47
Comuna Vadu Săpat016380
Comuna Valea Călugărească7108240,65
Comuna Valea Doftanei564010,78
Comuna Vărbilău566150,76
Comuna Vâlcănești136960,27
TOTAL CAZURI ACTIVE593787529 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here