fbpx
vineri, martie 29, 2024
spot_img

CSM Ploiești, 7 medalii la Cupa României și campionatele naționale NE WAZA la Judo seniori!

– Locul V – Codruţa Lungu (-48 kg).

În schimb, la finala Campionatelor Naţionale Ne Waza au participat 97 de sportivi de la peste 35 de cluburi din ţară, iar reprezentanţii CSM Ploieşti au obţinut două medalii: una de aur şi una de bronz. Locul I şi titlul de campion naţional a fost câştigat de Andrei Căpăţână la -66 kg, iar locul al III-lea a fost cucerit de Ioana Iosub, la -70 kg. Sportivii de la CSM Ploieşti sunt pregătiţi de Gheorghe Savu (coordonator) şi Mihai Trandafirescu.