fbpx
vineri, martie 29, 2024
spot_img

Echipa de minihandbal băieți a CSM merge în finală

handbal csm - Ziarul INCOMODEchipa de minihandbal băieţi a clubului nostru s-a calificat şi în acest an la turneul final al campionatului naţional de profil, după ce a câştigat grupa semifinală desfăşurată în acest weekend în Sala Floreasca, din Bucureşti. Handbaliştii pregătiţi de Gheorghe Puia şi Bogdan Gherman au câştigat toate cele patru partide susţinute în capitală, trecând în primă fază de CSM Bucureşti, cu 18-9, CS Baloteşti, cu 23-12 şi CSŞ Ploieşti, cu 14-9, pentru ca, în finala turneului, în care au întâlnit formaţia câştigătoare a celeilalte serii, Liceul Tehnologic Topoloveni, să se impună fără emoţii, cu 20-8. Au participat, în total, opt formaţii, patru dintre acestea obţinând calificarea la turneul final ce va avea loc în prima parte a lunii iunie. Echipa de minihandbal a CSM Ploieşti va lupta pentru a-şi îmbunătăţi performanţa de anul trecut, atunci când a ocupat poziţia a treia a clasamentului la turneul final.

Lotul de jucători folosit de tehnicieni în competiţia de la Bucureşti a fost format din: Dragoş Cătălin Stan, Denis Andrei Ştefan, Sebastian Davidoiu, Eric Moldoveanu, Bogdan Niculaie, Alexandru Ilie, Mihai Sârbu, Luca Cojan, Alex Constantinescu, George Ştefan Manea, Mihai Fabian Matei, Sebastian Mihai Panţâru, Mihnea Matache, Mihai Stănescu, David Andrei Ştefan.

- Reclamă -

Juniorii IV, locul al doilea la Buzău

La rândul lor, juniorii IV ai clubului au participat, în ultimele trei weekenduri, la „Cupa Trans Alicom 2000”, o competiţie ce a avut loc la Buzău şi a prevăzut câte două partide disputate la fiecare sfârşit de săptămână. Au fost şase meciuri jucate, iar bilanţul – 5 victorii şi o înfrângere – le-a adus handbaliştilor pregătiţi de Bogdan Gherman poziţia secundă a ierarhiei finale. CSM Ploieşti a câştigat cu 18-16 partida cu Galaţi, 8-5 cu CSM Bucureşti, 18-15 cu CS Blejoi, 19-11 cu Marian Cozma Bucureşti şi, la „masa verde”, cu 10-0 cu CSŞ Ploieşti, şi a pierdut la un singur gol, 18-19, confruntarea cu gazdele de la LPS Buzău. Interesant este că, profitând de neprezentarea celor de la CSŞ Ploieşti, CSM-ul a disputat, în acest weekend, un amical cu LPS Buzău, pe care l-a câştigat clar, cu 25-16.

În urma rezultatelor înregistrate de-a lungul celor trei săptămâni, CSM Ploieşti a ocupat locul al doilea al clasamentului final, după LPS Buzău, festivitatea de premiere fiind oficiată de fostul mare handbalist, Cristian Gaţu.

Lotul de jucători folosit de Bogdan Gherman pe parcursul competiţiei a fost format din: Marian Pleşa, David Mitrică, Flaviu Mereu, Mihai Iorga, Fabian Oprea, Gabriel Herghelegiu, Sebastian Dinu, Mihail Ion, Eric Moldoveanu, Andrei Anghelescu, Alexandru Ghiţă, Cristian Gheorghe, Radu Luca, Alexandru Ilie şi Bogdan Niculaie.

- Reclamă -
spot_img
spot_img
spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

Ultimele Știri

Poliția Prahova angajează conductor de câini

Poliția Prahova a anunțat că scoate la concurs un post de conductor de câini.Termenul de depunere dosar pentru postul...