fbpx
luni, mai 29, 2023

FOTO-DOCUMENT. Anchetă penală în curs la CSM Ploiești

Citește Și

- Advertisement -

Polițiștii de la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, din cadrul IPJ Prahova, au anunțat conducerea Clubului Sportiv Municipal Ploiești că există o anchetă penală în curs și că, până pe 5 martie 2018, trebuie să prezinte documentele care au stat la baza încheierii contractelor din perioada 2015 – 2017.

În ordonanța trimisă de anchetatori se precizează că „s-a dispus începerea urmăririi penale in REM sub aspectul săvârșirii infracțiunii de abuz în serviciu”.

- Advertisement -

Faptele vizate au legătură cu faptul că „reprezentanți ai CSM Ploiești, în exercitarea atribuțiilor de serviciu, nu au respectat prevederile legale privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de cesiune de servicii și lucrări publice”.

Sursa: www.zdp.ro

N.R.: Una dintre societățile vizate de anchetă ar fi, potrivit unor surse judiciare, SC SERVICETEAM BIROTICA, firmă controlată de Cătălin Ioniță, directorul Rosal Ploiești. Vom reveni!

- Advertisement -

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Urmărire lângă Ploiești. Doi tineri drogați și fără permis au condus aceeași mașină

Polițiștii de la Serviciul Rutier au reușit să prindă doi tineri care s-au urcat la volanul aceleiași mașini, deși...

Mai Multe Articole Ca Acesta