Primarul Andrei Volosevici a premiat, vineri, la Sala Europa a Palatului Administrativ din Ploiești elevii care au luat examenul de evaluare națională și examenul de bacalaureat cu media 10, în sesiunea 2020. 

18 elevi din Ploiești au promovat examenele cu nota maximă. Aceștia au fost premiați de Primăria Ploiești cu câte 1.000 de lei și au primit diplome.


Sumele se adaugă celor pe care elevii eminenți le-au primit, în cadrul aceleiași festivități, de la Ministerul Educației, adică 1.000 de lei pentru cei care promovat examenul de evaluare națională cu media 10 și 3.000 de lei pentru cei cu nota maxima la Bac.

În total, în Prahova, au fost 29 de elevi cu media 10 la cele două examene, 12 la Evaluarea Națională și 17 la Bacalaureat, aceștia fiind chemați, vineri, pentru a-și primi răsplata.

Elevii cu 10 la Evaluarea Națională:

– Alionte Alexandru Octavian, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești

– Anghel Rareș Gabriel, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești

– Barbu Maria Teodora, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești

– Cursaru Ioana Rakel, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești

– Constantin Maria Antonia, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești

– Dămoc Analisa Maria, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești

– Dorobanțu Ștefan, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești

– Duță Eva Maria, Școala Gimnazială Centrală municipiul Câmpina

– Paraschiv Maria-Cristina, Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot” municipiul Ploiești

– Stanciu Mara Ioana, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești

– Stoica Oana Maria, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești

– Vulpe Diana Gabriela, Liceul Teoretic, comuna Filipeștii de Pădure

Elevii cu 10 la Bacalaureat:

– Ardeleanu Teodora Ioana, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești

– Bălănescu Bianca Ioana, Colegiul Național „Ion Luca Caragiale” municipiul Ploiești

– Bunache Alexandra Georgiana, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești

– Caran Raluca Ionela, Colegiul National Militar “Dimitrie Cantemir” orașul Breaza

– Constantin Diana Elena, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina

– Drăgușoiu Miruna Ioana, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești

– Merca Mara, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina

– Mihălăchiuță Radu Gabriel, Colegiul „Mihail Cantacuzino” orașul Sinaia

– Mitrache Mihnea Petruț Ilie, Liceul Teoretic “Aurel Vlaicu” orașul Breaza

– Panait Andrei, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești

– Pință Teodora, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina

– Răducanu Alexandru, Colegiul Național „Mihai Viteazul” municipiul Ploiești

– Sandu Andrada Ioana, Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” municipiul Ploiești

– Săvulescu Ștefan, Colegiul Național „Ion Luca Caragiale” municipiul Ploiești

– Sîrbu Oana Adriana, Liceul Teoretic „Brâncoveanu Vodă” orașul Urlați

– Șandru Mihaela Ilinca, Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” municipiul Câmpina

– Tudor Timotei, Colegiul National Militar “Dimitrie Cantemir” orașul Breaza

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here