fbpx
vineri, aprilie 19, 2024
spot_img

Mihai Pâslaru a devenit vicecampion naţional al României

Mihai Pîslaru, atletul care este legitimat la CSM – CSŞ Ploieşti, a obţinut o performanţă notabilă odată cu adjudecarea  titlului de vicecampion internaţional al României.  Realizare a a venit în proba de 400 de metri din cadrul Campionatelor Internaţionale ale României la atletism desfăşurate la Piteşti, pe stadionul „Nicolae Dobrin”. Pâslaru, sportivul pregătit de prof. Maria Andrei, a câştigat medalia de argint după o cursă tactică foarte bună. Timpul realizat de Mihai Pîslaru a fost de 47.79 secunde şi este cu atât mai de apreciat cu cât el este junior 2 şi a concurat alături de sportivi de categoria tineret sau seniori. Întrecerea în proba la care a concurat şi Mihai Pâslaru, atletul legitimat de CSM – CSŞ Ploieşti, a fost câştigată de un alergător din Republica Moldova.