fbpx
sâmbătă, aprilie 20, 2024
spot_img

Petrolul a promovat matematic în Liga I, cu o etapă înaintea finalului campionatului, după victoria obținută luni în partida cu Concordia Chiajna.

Lupii au deschis scorul în minutul 38, după un șut deviat trimis de Mario Bratu.

Tot Mario Bratu a înscris pentru 2-0, în minutul 50, după o lovitură liberă de la 25 de metri.

- Reclamă -

Petrolul a jucat în inferioritate numerică din minutul 61, când Jarovic a fost eliminat, după ce a lovit cu cotul un adversar.

Avantajul de două goluri a fost însă suficient, iar Petrolul a obținut matematic promovarea. Fluierul final a dat drumul valurilor de suporteri din tribune, fanii intrând în teren pentru a sărbători revenirea în Liga I.