fbpx
vineri, aprilie 19, 2024
spot_img

VIDEO – Scandal la meciul dintre Petrolul și Rapid. Rapidiștii au devastat stadionul

În timpul meciului amical Petrolul – Rapid care a avut loc sâmbătă, 28 iulie 2018, pe stadionul Ilie Oană din Ploiești, rapidiștii au rupt scaunele din tribună.

Repriza a doua a fost întreruptă câteva minute după ce o serie de incidente violente au avut loc între galeriile celor două echipe. Se pare că un suporter al echipei Petrolul ar fi sustras un banner al rapidiștilor, iar ca răzbunare suporterii echipei Rapid au ales să devasteze stadionul rupând scaunele și aruncând cu ele peste gardul care separa cele două grupări.

- Reclamă -
Potrivit atacurilor verbale dintre suporteri care au avut loc pe pagina de Facebook a Peluzei Latine, se pare că rapidiștii ar fi intrat pe stadion în stare de ebrietate și i-ar fi provocat pe suporterii petroliști. Mai mult se pare că un grup de rapidiști ar fi sărit gardul, iar unul dintre ei s-ar fi rănit în timp ce altul a fost dat afară de pe stadion.

Tot pe pagina de Facebook a Peluzei Latine, suporterii au continuat scandalul postând injurii și amenințări.

Partida amicală a fost câștigată de Petrolul cu 1-0, prin golul marcat în prima repriză de atacantul Sergiu Arnăutu.