fbpx
luni, iunie 17, 2024
spot_img

Universitatea Craiova – U Cluj 1-1. Oltenii au câştigat barajul pentru Conference League

Finala barajului pentru preliminariile Conference League a fost între Universitatea Craiova – U Cluj.

Partida s-a terminat 1-1, dar oltenii s-au impus la loviturile de departajare, scor 5-4, și vor evolua în turul al doilea preliminar din Conference League.

Universitatea Craiova a marcat din penalty în minutul 119, prin Lyes Houri. Dar U Cluj a trimis meciul la lovituri de departajare, prin Dan Nistor care a transformat un penalty în minutul 120+9.

- Reclamă -

Filip Ilie este jucătorul care a ratat ultima execuție la penalty-uri, iar oltenii vor evolua în primul tur preliminat din Conference League.