fbpx
miercuri, mai 8, 2024
spot_img

Victorii pentru FC Barcelona, Juventus Torino şi Manchester City la turneul amical International Champions Cup

Echipele FC Barcelona, Juventus Torino şi Manchester City au învins, în noaptea de miercuri spre joi, formaţiile Manchester United, Paris Saint-Germain şi Real Madrid, la turneul amical International Champions Cup din Statele Unite ale Americii, informează L’Equipe.

FC Barcelona a învins, la Landover, cu scorul de 1-0 (1-0), pe Manchester United prin golul marcat de Neymar, în minutul 31.

- Reclamă -

Juventus Torino a trecut, la Miami, cu scorul de 3-2 (1-0), de Paris Saint-Germain. Golurile italienilor au fost marcate de Higuain ’45 şi Marchisio ’62, ’89 din penalti, în timp ce pentru francezi au înscris Goncalo Guedes ’53 şi Pastore ’80.

Manchester City a învins, la Los Angeles, cu scorul de 4-1 (0-0), pe Real Madrid. Golurile englezilor au fost marcate de Otamendi ’52, Sterling ’59, Stones ’67 şi Diaz ’81, în timp ce pentru spanioli a înscris Oscar, în minutul 90.

Sursa: news.ro