fbpx
duminică, aprilie 28, 2024
spot_img

Cupa AMBIȚIA de kick box s-a ținut la Ploiești

Cupa Ambiția de kick box a avut loc la Ploiești pe 5 decembrie, în parteneriat cu Direcția Județeană pentru sport și tineret. Au participat la această competiție 15 cluburi și aproximativ 200 de sportivi. Concurenții au fost premiați cu diplome, tricouri, dulciuri și medalii. Florin Ghiță, fostul luptător de local kombat, a fost prezent la acest eveniment.

Au avut loc mai multe probe de luptă pe parcursul competiției precum kick light, light contact, semi contact, k1 și budokai.

- Reclamă -

La aceste probe CS AMBIȚIA MĂDĂLIN a obținut locul 1 la următoarele categorii : kick light, light contact, k1, budokai și sabie.

659 - Ziarul INCOMOD 917 - Ziarul INCOMOD 12218126_1089006121144686_1412386164_o - Ziarul INCOMOD