fbpx
vineri, aprilie 26, 2024
spot_img

Victorie importantă pentru CS Păulești în Liga A Prahova!

CS Păulești s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul formației Avântul Măneciu, în etapa a opta a Ligii A Prahova.

Fotbaliștii pregătiți de Ciprian Pura au reușit un joc foarte bun, pe terenul uneia dintre cele mai vechi și mai bune echipe din Liga A Prahova, acolo unde puține reușesc să ia puncte.

De altfel, Avântul Măneciu a condus cu scorul de 1-0, însă gruparea din Păulești a reușit să egaleze în minutul 42 prin Andrei Ciobanu.

- Reclamă -

CS Păulești a marcat golul victoriei în minutul 88, prin Pantilimonescu, după un joc pe care l-a dominat și a avut numeroase ocazii.

- Ziarul INCOMOD

Echipa antrenată de Ciprian Pura a acumulat 10 puncte și se află acum pe locul 10 în Liga A Prahova. Avântul e pe poziția a 9-a, tot cu 10 puncte, dar cu un golaveraj mai bun.