fbpx
sâmbătă, mai 11, 2024
spot_img

Evoluție bună a Denisei Stoian la europenele de gimnastică ritmică

Prezente în echipa reprezentativă a României la cea de a 32-a ediție a Campionatelor Europene de Gimnastică Ritmică care au avut loc la Holon, în Grecia, Denisa Stoian și antrenoarea Denisa Puiu au pus umărul la o prestație notabilă. Sportiva care a reprezentat CSM Ploiești a participat la două dintre cele patru obiecte rezervate competiției, minge și măciuci, cu rezultate notabile ținând cont de faptul că a fost prima sa prezență la o competiție de asemenea anvergură. Denisa Stoian s-a clasat  pe locul 31 la minge, cu 14.900 puncte, și pe locul 57 la măciuci, cu 13.408 puncte. Cum doar clasarea la minge a fost luată în calcul, prestația Denisei Stoian a ajutat echipa reprezentativă să ajungă pe locul 16 în clasamentul final al întrecerii. Alături de reprezentanta CSM Ploiești au evoluat Alice David, Denisa Mailat (ambele de la CS Olimpia Bucureşti) şi Sonia Ichim (CSM Arad). Următoarea competiție de anvergură la care va participa Denisa Stoian va fi Jocurile Olimpice pentru tineret de la Buenos Aires unde  Denisa Stoian va reprezenta România.

- Reclamă -
spot_img
spot_img
spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

Ultimele Știri

UPDATE Imagini video cu ziariștii sechestrați în Consiliul Județean Prahova. Jurnaliști sechestrați pe un hol în palatul administrativ în timpul lansării candidaturii lui Iulian...

UPDATELa finalul articolului puteți vedea imagini video cu ziariștii sechestrați în Consiliul Județean Prahova, dar și momentul când ajung...