PNL Prahova şi-a lansat, vineri, candidaţii pentru alegerilor locale, în cadrul unui eveniment la care au participat co-președinții Alina Gorghiu şi Vasile Blaga. În cadrul discursurilor, liderii liberali au ținut să sublinieze faptul că, în Prahova, au mare încredere în resursele umane pentru a câştiga scrutinul.

Conform conducerii PNL Prahova, printre candidaţii propuşi se află 44 de primari în funcţie, dar şi 18 edili care, deși sunt membri ai altor partide, au decis să candideze la alegerile locale pe listele PNL.

Candidatul pentru Primăria Ploieşti este senatorul Andrei Volosevici, fost primar al oraşului în perioada 2008-2012, în timp ce senatorul Iulian Dumitrescu va fi susţinut pentru funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova.

Iată lista candidaților liberali pentru primăriile din județul Prahova:

Andrei Volosevici – Ploieşti

Horia Tiseanu – Câmpina

Ciprian Stătescu – Băicoi

Ionuţ Florin Dincă – Boldeşti-Scăeni

Răzvan Costin Bălăşescu – Breaza

Dragoş Niţă – Plopeni

Vlad Oprea – Sinaia

Marian Machiţescu – Urlaţi

Sorin Teju – Vălenii de Munte

Mircea Coca – Comarnic

Romu Moraru – Slănic

Emil Postolache – Adunaţi

Nicolae Teju – Aluniş

Mihai Bratu – Apostolache

Florin Roşu – Ariceştii Zeletini

Ion Dragu – Baba Ana

Daniela Guta – Balta Doamnei

Ion Radu – Bălţeşti

Mihai Ungureanu – Băneşti

Valeriu Lupu – Bărcăneşti

Gheorghe Necula – Bătrâni

Cosmina Pandele – Berceni

Aurelian Boghici – Bertea

Constantin Turcea – Blejoi

Emil Enescu – Boldeşti-Grădiştea

Leonaş Radu – Brazi

Adrian Ungureanu – Brebu

Ion Savu – Bucov

Ion Enache – Călugăreni

Vasile Cristea – Chiojdeanca

Ioana Zamfir – Ciorani

Doru Bardaş – Cocorăştii Colţ

Alexandru Danie – Cocorăştii Mislii

Gabriel Papainog – Colceag

Luigi Iangu – Cornu

Iulian Nicolae – Cosminele

Ion Dumitrache – Drăgăneşti

Violeta Gonţea – Drajna

Nicolae Bunea – Dumbrava

Costel Morărescu – Filipeştii de Pădure

Nicolae Zamfir – Fulga

Eugen David – Floreşti

Ştefan Nicolescu – Gherghiţa

Nicolae Dumitru – Gorgota

Dan Trandafir- Gura Vadului

Constantin Safta – Iordăcheanu

Margareta Dinulescu – Izvoarele

Paul Căpătoiu – Jugureni

Robert Nica – Lipăneşti

Vasilică Diaconu – Măgurele

Aida Iarca – Măgureni

Gheorghe Lupu – Măneciu

Constantin Niţoi – Măneşti

Gheoghe Durlescu – Păuleşti

Adrian Bălănescu – Plopu

Mihai Alionte – Podenii Noi

Alin Moldoveanu – Poiana Câmpina

Daniel Nedelcu – Poienarii Burghii

Mihai Dumitrescu – Proviţa de Jos

Elena Cosmoiu – Proviţa de Sus

Constantin Negoi – Puchenii Mari

Mircea Chivu – Râfov

Nistor Stan – Râfov

Gheorghe Radu – Sălciile

Mihai Neacşu – Scorţeni

Iulian Neagoie – Secăria

Valerică Sandu – Şirna

Constantin Dragomir – Șoimari

Gabriel Brosteanu – Şotriile

Lucia Bucur – Surani

Nicolae Drăgan – Târgşorul Vechi

Dorina Mareş – Tătaru

Gheorhghe Stanciu – Teişani

Constantin Buga – Telega

Gabriel Andrei – Tinosu

Vasile Zamfir – Vadu Săpat

Adrian Manole – Vâlcăneşti

Lucian Costea-Vileford – Valea Doftanei

Georgel Cojocaru – Vărbilău

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here