fbpx
duminică, mai 5, 2024
spot_img

Florin Pârvu, debut cu victorie la Petrolul. VIDEO cu golurile lupilor

Petrolul a spart gheața în noul an. După trei meciuri fără victorie, ploieștenii s-au impus cu scorul de 2-0 în partida cu Hermannstadt, la primul joc cu Florin Pârvu pe bancă.

Primul gol a fost înscris de Jair, brazilianul care i-a lipsit atât de mult echipei ploieștene în cele trei partide soldate cu înfrângeri.

Irobiso a recuperat la mijlocul terenului, a pasat inspirat printre fundașii adverși, iar Jair a reluat plasat, lână bară (16).

- Reclamă -

Chiar înainte de pauză, ploieștenii au înscris și golul al doilea, prin Irobiso, după un corner bătut bine, în forță, de Budescu (45+1).

- Reclamă -

Atacantul lupilor avea să-și lase echipa în inferioritate numerică, în minutul 56, după ce și-a lovit adversarul din spate, însă Petrolul a gestionat bine minutele rămase și și-a trecut în cont o victorie vitală, la debutul lui Florin Pârvu pe banca Petrolului, dar și ca antrenor principal în Liga I.