fbpx
duminică, decembrie 3, 2023
spot_img

VIDEO: Razie de noapte cu 150 de polițiști, în Ploiești

spot_img

Citește Și

- Reclamă -
Aproximativ 150 de polițiști au participat, în noaptea de sâmbătă spre duminică, la o ampă acțiune de control organizată în Ploiești. 

Polițiștii au vizat mai multe zone din oraș, dar și localurile de noapte, inclusiv cele specializate pe jocuri de noroc.

 

- Reclamă -

„Peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova desfășoară o razie în municipiul Ploiești, în zona unităților de alimentație publică cu program pe timp de noapte, în zona parcurilor/gărilor/autogărilor dar și în zona întrărilor/ ieșirilor din municipiu.

Scopul activității constă în prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale, respectarea normelor de conviețuire socială, a legislației în domeniul economic precum și în prevenirea și combaterea accidentelor rutiere.

La activitate participă polițiști de ordine publică, de investigații criminale, de investigare a criminalității economice, rutieră, acțiuni speciale dar și polițiști din cadrul serviciului arme,  explozivi și substanțe periculoase.

- Reclamă -

Activitatea beneficiază de sprijinul jandarmilor din cadrul Grupării Mobile Matei Basarab Ploiești dar și de sprijinul jandarmilor din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Prahova”, a transmis IPJ Prahova, la miezul nopții.

- Reclamă -
spot_img
spot_img

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!
spot_img

Ultimele Știri

Un șofer beat a provocat un accident pe DN 1

Un șofer băut a provocat un accident rutier pe DN 1, duminică dimineață.Accidentul s-a produs în afara localității Bănești....
spot_img