fbpx
vineri, aprilie 26, 2024
spot_img

Din teren, direct în autocar. Fetele de la CSM au plecat la Baia Mare

Handbalistele de la CSM Ploieşti au ţinut piept bine o repriză, prima, oaspetelor de la CSM Bucureşti. După ce au condus la pauză, cu un gol diferenţă, handbalistele antrenate de Beven Hrupec au cedat, treptat, teren, în actul secund. A fost, până la urmă, un succes logic, 34-28, realizat de formaţia vizitatoare. Fetele de la CSM Ploieşti nu au avut prea mult timp la dispoziţie după jocul de aseară pentru că se află deja pe drum către Baia Mare unde vor evolua, mâine seară, într-un alt test de anvergură, cu HCM de această dată.

CSM Ploieşti – CSM Bucureşti 28-34 (16-15)

- Reclamă -

Sala: „Olimpia”. Spectatori: 1.000.

CSM Ploieşti: Tatalovic – Florea (2 goluri), Dmitrovic (11, 3 din „7 metri”), Tivadar (5, 2 din „7 metri”), Burtea-Shutska (4), Sheiko (2), Farcău (3). Au mai jucat: E. Şerban – Balaban-Curtean, Chiricuţă, Vasilescu (1 gol), Boştină. Antrenor: Neven Hrupec.

CSM Bucureşti: Grubisic – Martin (2 goluri), Jorgensen (2), Gullden (10, 2 din „7 metri”), Vetkova, Brădeanu (7, 2 din „7 metri”), Curea (2). Au mai evoluat: Pessoa – Torstenson (2 goluri), Manea, Fisker (2), Vărzaru (3), Rodrigues (4). Antrenor: Kim Rasmussen.